PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=451243}

Cena prawdy

Nothing But the Truth
7,1 15 431
ocen
7,1 10 1 15431
Cena prawdy
powrót do forum filmu Cena prawdy

Piękny i wyjątkowo mądry film, PRAWDA I ZASADY WARTE SĄ KAŻDEJ CENY!
Cyt: "W dramatycznym momencie Adams stanął wobec sędziów, wskazując na kopię Deklaracji Niepodległości wiszącą na ścianie sali sądowej i powiedział: "Nie znam prawa, statutu, konstytucji, żadnego kodeksu, żadnego traktatu, z wyjątkiem tego prawa... które na zawsze pozostanie przed waszymi oczami - HONORU". PIĘKNE!!!
Przytaczam historyczne słowa Johna Quincy Adamsa, które padły 24 lutego 1840 przed Sądem Najwyższym USA w sprawie: La Amistad
Uzasadnienie wagi sprawy dla Konstytucji w przemowie adwokata, to wręcz analogia do tej argumentacji, zwyciężyła Konstytucja i ZASADY z niej wynikające, a nie "polskie" LISY :)
Zasada jest ZASADĄ, albo jej nie ma!
Kłania się: Klient (1994) The Client w reżyserii Joela Schumachera
Może są różne półprawdy dotyczące jakiegoś zdarzenia, ALE NAPRAWDĘ JEST TYLKO JEDNA PRAWDA!
Kłania się film 羅生門 z 1950 Akiro Kurosawy czyli Rashomon
Obojętne że dotyczy to tylko DZIECKA, które nieświadomie wydało tajemnicę swej matki!
Notabene, w obronie ZASAD, choć może wydawać się to: nieopłacalne, głupie,naiwne i bezsensowne, niektórzy umierają.
Ja takie osoby uważam za warte podziwu, choć nie mam niestety ich siły.
Dlatego polecam jeszcze jeden film, który osobiście przetłumaczyłem:
Kenji Mizoguchi 近松物語 - Chikamatsu Monogatari (1954)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones